سانسور اروپا انگلیس انگلیس تاثیر گذار

سانسور: اروپا انگلیس انگلیس تاثیر گذار بین الملل ترزا می نخست وزیر انگلیس نخست وزیر ژاپن

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی بررسی «حصر» در جلسه شورای عالی امنیت ملی / سخنگوی قوه مجریه

سخنگوی دولت از مطرح شدن مباحثی راجع به حصر در شورای عالی امنیت ملی خبر داد و گفت: با خروج نیروهای امنیتی ان‌شاءالله گام‌های بعدی هم برداشته خواهد شد. 

بررسی «حصر» در جلسه شورای عالی امنیت ملی / سخنگوی قوه مجریه

سخنگوی قوه مجریه : بررسی «حصر» در جلسه شورای عالی امنیت ملی

عبارات مهم : برنامه

سخنگوی دولت از مطرح شدن مباحثی راجع به حصر در شورای عالی امنیت ملی خبر داد و گفت: با خروج نیروهای امنیتی ان شاءالله گام های بعدی هم برداشته خواهد شد.

به گزارش ایسنا، محمدباقر نوبخت صبحگاه امروز (سه شنبه) در نشست خبری هفتگی خود با خبرنگاران در ساختمان کوثر ریاست جمهوری راجع به مساله حصر، اعتصاب غذای کروبی و خروج نیروهای امنیتی از منزل او، اظهار کرد: راجع به خروج نیروهای امنیتی و وزیر اطلاعات گزارشی داد که این اتفاق افتاده و ان شاءالله گام های بعدی هم برداشته شود.

بررسی «حصر» در جلسه شورای عالی امنیت ملی / سخنگوی قوه مجریه

وی ادامه داد: اینکه دادگاهی تشکیل شود در حوزه اختیارات قوه قضاییه است ولی من در جلسه شورای عالی امنیت ملی حضور داشتم که مباحث خوب و دقیقی آنجا مطرح شد که البته جمع بندی آن را دبیر شورا گزارش خواهد کرد.

سخنگوی دولت در پاسخ به این پرسش که آیا وقت سفر رییس جمهور به نیویورک قطعی شده است و آیا این سفر انجام می شود یا خیر؟ اظهار کرد: معمولا طراحی جهت سفر به نیویورک در هفته آخر شهریور صورت می گیرد ولی به محض اینکه قطعی شود اطلاع رسانی خواهد شد.

سخنگوی دولت از مطرح شدن مباحثی راجع به حصر در شورای عالی امنیت ملی خبر داد و گفت: با خروج نیروهای امنیتی ان‌شاءالله گام‌های بعدی هم برداشته خواهد شد. 

رییس شرکت برنامه و بودجه راجع به اینکه توزیع بودجه ملی خواهد بود یا استانی، بیان کرد: ما اصلاحات متعددی در شرکت برنامه و در دولت دوازدهم جهت بودجه 97 در نظر داریم و می خواهیم بودجه ریزی را از روش سنتی افزایشی عوض کردن دهیم. دستگاه ها اول باید بگویند ماموریت و برنامه هایشان چیست و هزینه برنامه ها از قبل محاسبه شده است که طبق بودجه ریزی بر مبنای صفر عمل خواهیم کرد. دستگاه ها هر سه ماه باید گزارش بدهند و اگر به اهدافشان دست یافته بودند بودجه بعدی داده خواهد شد. مصممیم جهت فعال کردن استان ها امتیازات استان را بسیار زیاد کنیم و بودجه ای که می توان در چارچوب استانی تعیین شود به استان تخصیص بدهیم.

وی در تصویر العمل به صحبت های رییس مجلس جهت جلوگیری از ورود کالاهایی که مشابه داخلی دارند، تاکید کرد: دولت مصمم است هر چه می تواند واردات کالاها بخصوص آنهایی که مشابه داخلی دارند را محدود کند. جهت این کار یک اصلاح تعرفه هم صورت گرفت. دولت جهت استفاده از تولید داخلی و کم کردن واردات مصمم است.

نوبخت همچنین راجع به تشکیل معاونت اقتصادی و حضور دستیار اقتصادی جهت رییس جمهور و اینکه بالاخره چه کسی فرمانده اقتصادی هست، تصریح کرد: در دولت یازدهم که این سبک همچنان ادامه دارد، غیر از اینکه هر دستگاه اقتصادی شرح و وظایف خود را دارد چون وضع اقتصادی پیچیده بود فکر می کردیم باید فراتر از تک تک دستگاه ها به اقتصاد نگاه کنیم، بنابراین ستادی با مسئولیت شخص رییس جمهور تشکیل شد که در آن معاون اول به عنوان فرمانده ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، وزیر اقتصاد، رییس بانک مرکزی، رییس شرکت برنامه و مشاورین رییس جمهور حضور داشتند که آقای نهاوندیان هم به عنوان رییس دفتر رییس جمهور و یک فرد اقتصادی حاضر بود.

بررسی «حصر» در جلسه شورای عالی امنیت ملی / سخنگوی قوه مجریه

سخنگوی دولت اضافه کرد: غیر از کارهای روزانه که همه دستگاه ها انجام می دهند اگر تصمیم مهمی در عرصه اقتصاد مثل اصلاح نظام بانکی که فراتر از یک دستگاه است قرار بود گرفته شود، آنجا مطرح می شد و رییس جمهور به همه وقت اظهارنظر می داد و بعد تصمیم گرفته می شد. حالا هم در این جمع دستیار خاص (نیلی) اضافه شده است که قبلا هم مشاور بود و معاونت اقتصادی هم آقای نهاوندیان است که قبلا در جلسات حضور داشت، این هیچ دوگانگی نیست.

وی در ادامه افزود: در اقتصاد به دنبال فرمانده نگردید. در این ستاد اقتصادی همه نظر می دهند و با نظریات مختلفی که دارند با هم هماهنگ هستند و در آنجا تصمیمات کلان اقتصادی گرفته می شود. تعداد افراد موجب چندگانگی نیست.

سخنگوی دولت از مطرح شدن مباحثی راجع به حصر در شورای عالی امنیت ملی خبر داد و گفت: با خروج نیروهای امنیتی ان‌شاءالله گام‌های بعدی هم برداشته خواهد شد. 

نوبخت در پاسخ به سوالی راجع به اینکه آیا حقوق نیروهای مسلح 23 روزه پرداخت شده است است ، گفت: با وجود اینکه ارقام بودجه کاملا محقق نشده ولی ما حقوق و مزایای نیروهای مسلح عزیز را بیش از صددرصد تخصیص دادیم و انصاف نبود این مساله به این شکل مطرح و رسانه ای شود. حالا به هر دلیلی این تصمیم (پرداخت 23 روز حقوق به نیروهای مسلح) گرفته شده است می توانست پخته تر عمل شود و این اقدام که 23 روز حقوق داده شود از نظر بودجه ریزی نادرست است و اینکه رسانه ای شد هم نادرست است.

وی ادامه داد: همه ما باید به بدنه نیروهای مسلح مان افتخار کنیم آیا که بازوان توانمند نظام هستند و دولت مصمم به تقویت بنیه ی نظامی است.

بررسی «حصر» در جلسه شورای عالی امنیت ملی / سخنگوی قوه مجریه

سخنگوی دولت در ادامه راجع به گشایش فاینانس هشت میلیارد یورویی از طرف کره و شرح آن، خاطرنشان کرد: آقای دکتر خزایی که مسئول شرکت سرمایه گذاری خارجی است شرح را توضیح داده که این یک وقت 10 میلیارد دلاری است که می تواند تا 30 میلیارد دلار زیاد کردن پیدا کند.

نوبخت در پاسخ به این پرسش که آیا قرار است معاونت اطلاع رسانی در دولت ایجاد شود، عنوان کرد: رسانه ها فقط نوشتاری و دیداری نیستند و اینترنت به انرژی زایدالوصفی نیاز دارد. ما در دولت، شورای اطلاع رسانی را داریم که یک جزء از آن مجموعه سخنگوی قوه مجریه است که مواضع رسمی دولت را بیان می کند. من به عنوان سخنگو این مسئولیت را ندارم که از صبح تا شب در اینترنت جستجو کنم و پاسخگو باشم بلکه موظفم مصوبات هیات وزیران و اطلاعاتی که مورد نیاز است را ارائه دهم.

وی ادامه داد: البته شاید ریاست بر شرکت برنامه و عضویت در شورای عالی امنیت ملی، شورای عالی انقلاب فرهنگی و ستاد اقتصادی در این زمینه به من کمک کرده و آقای رییس جمهور هم به همین علت من را در این مسئولیت قرار داده هست. جهت این مسئولیت افرادی که مطرح هستند بسیار شایسته اند. در این فکر هستیم و بسیار خوب است که بتوانیم اطلاع رسانی و ارتباطات را متمرکز کنیم ولی ممکن است جمع بندی به شکل دیگری صورت بگیرد. با این توصیف من خود را سرباز کوچکی در دولت می دانم.

ادامه دارد…

واژه های کلیدی: برنامه | دستگاه | اقتصادی | رییس جمهور | ریاست جمهوری | نیروهای مسلح | شورای عالی انقلاب فرهنگی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog