سانسور اروپا انگلیس انگلیس تاثیر گذار

سانسور: اروپا انگلیس انگلیس تاثیر گذار بین الملل ترزا می نخست وزیر انگلیس نخست وزیر ژاپن

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری بازیگر «شهرزاد» از سختی‌های بازی در نقشی پر رمز و راز گفت

امیرحسین فتحی در سریال «شهرزاد» به کارگردانی پدرش بازی می‌کند ولی این مزیتی جهت او ندارد و حتی با سخت‌گیری بیشتری روبه‌رو است.

بازیگر «شهرزاد» از سختی‌های بازی در نقشی پر رمز و راز گفت

بازیگر «شهرزاد» از مشکل های بازی در نقشی پر رمز و راز گفت

عبارات مهم : سریال

امیرحسین فتحی در سریال «شهرزاد» به کارگردانی پدرش بازی می کند ولی این مزیتی جهت او ندارد و حتی با سخت گیری بیشتری روبه رو است.

به گزارش خبرآنلاین، امیرحسین فتحی که در سریال شهرزاد نقش صابر عبدلی را بازی کرده و جزو شخصیت های رمزآلود مجموعه حساب می شود، راجع به نقشش بیان کرد: در فصل اول ورود همایون معتدی خیلی ورود جذابی نبود و بر اساس طراحی، زیاد یک آدم ادا و اطواری با نگاه های توخالی بود که اتفاقا خیلی هم نچسب و سرد واکنش‌ها می کرد. این ها رکن هایی بود که با کارگردان صحبت کرده بودیم و باید به همان شکل بازی می کردم.

بازیگر «شهرزاد» از سختی‌های بازی در نقشی پر رمز و راز گفت

او در ادامه تاکید کرد: در فصل اول و نقش همایون حتی اگر در سکانسی کمی احساس در چشم ها پیدا می شد، کات می دادند و می گفتند هیچی نباید در چشم هایت باشد، به جز سکانس آخر که با حشمت حرف می زند و گفت «بعضی بازی ها رو آدم دوست داره که سریع تموم نشه» و می رود، شاید آن سکانس تنها جایی بود که بخشی از خود واقعی صابر عبدلی را می بینیم. بقیه آن ادا و اطوارهایی بود که طراحی شده است بودند و اگر فصل دوم مجموعه ساخته نشده بود، در این صورت قصه صابر عبدلی هم ناتمام می ماند و مخاطب چیزی از آن نمی دانست. ولی فصل دوم ساخته شد و حالا او را در روند داستان می بینیم.

فتحی با بیان اینکه نقشش پر از رمز و راز هست، بیان کرد: این نقش می تواند خیلی جالب و پرچالشی باشد. درست مثل نقشی که در فیلم «آخرین بار کی سحر را دیدی؟» داشتم، چون کاراکتری که آن جا بازی می کردم هم چالش برانگیز بود. من تلاشم را می کنم و امیدوارم بیننده ها از آن راضی باشند.

امیرحسین فتحی در سریال «شهرزاد» به کارگردانی پدرش بازی می‌کند ولی این مزیتی جهت او ندارد و حتی با سخت‌گیری بیشتری روبه‌رو است.

او ادامه داد: این نقش پر از پیچیدگی هست، به قدری که خود بازیگر را به اشتباه می اندازد که کدام درست است و کدام غلط! خیلی نقش مشکل است و همین پیچیدگی و مشکل است که آن را جالب تر هم می کند.

فتحی که در سریال نقش فردی بزرگتر از خودش را بازی می کند، راجع به این تفاوت سنی توضیح داد: من در تنهایی و خلوت خودم نقش را در سن خودم می بینم. ولی شاید به واسطه فیزیک و صورت ام کمی زیاد از سن مهم ام به نظر برسم. واقعیت دوست دارم نقشی که در سن خودم است را بازی کنم. در واقع اگر نقشی باشد که برایم چالش برانگیز باشد و تجربه جذابی هم باشد و بتوانم در نقش بازی کنم، حتما قبول می کنم. ولی الان اولویتم این است که در سن خودم باشم. البته فکر می کنم صابر عبدلی هم خیلی با خودم تفاوت نداشته باشد.شاید تصور این باشد او ۷ ـ ۸ سال بزرگتر هست، ولی خودم فکر می کنم تفاوت سنی من با صابر عبدلی نهایت ۲ – ۳ سال است.

این بازیگر که نقش جوانی در دهه ۳۰ کشور عزیزمان ایران را بازی کرده هست، راجع به نحوه رسیدن به این کاراکتر نیز گفت: طبیعتا هنگامی که انسان چیزی را نبیند، نمی تواند آن را هم بازآفرینی کند، ولی به واسطه فیلم های واقعی و سینمایی، کتاب ها و تصویر ها می تواند خودش را در آن موقعیت قرار دهد. راجع به من هم این شرایط وجود داشت و از همین ابزار استفاده کردم.

بازیگر «شهرزاد» از سختی‌های بازی در نقشی پر رمز و راز گفت

او ادامه داد: البته من هر چقدر هم این کار را انجام دهم، نمی توانم کاملا به جوانی که در سال ۳۲ زندگی می کرده، برسم. به همین علت از نشانه هایی که در فیلمنامه وجود دارد، استفاده می کنم و با این نگاه که اگر من را در آن وقت می گذاشتند، چطور بودم، جلوتر می روم. چون گاهی فکر می کنم آدم ها در وقت های متفاوت رفتارهای نسبتا مشابهی از خودشان بروز می دهند و شاید فقط در گویش ها و رفتارهای فیزیکی و اجتماعی تفاوت کنند. به همین علت من تلاش کردم صابر عبدلی امروزی را به سال ۳۲ ببرم و نشانه هایی که از زندگی آن وقت دارم را در نقش استفاده کنم.

بازیگر نقش صابر عبدلی در مجموعه شهرزاد راجع به نظراتی که مردم می دهند نیز بیان کرد: من ۹ سال است که تلاش می کنم و در این مدت کارهای کوچک، بزرگ و تئاتر را در کارنامه داشتم و یک شبه وارد سریالی به این بزرگی نشده ام که نقش خوبی مثل صابر عبدلی را داشته باشم و این علی رغم نگاه عده کمی است که فکر می کنند خیلی بدون مقدمه وارد دنیای سینما شدم. به هر حال من بذری که در این سال ها کاشتم را توانستم با این سریال که محبوب شده، برداشت کنم. به همین علت برایم جالب است که نظرات را بخوانم و بدانم، البته نه خیلی زیاد که وقت آدم را بگیرد.

امیرحسین فتحی در سریال «شهرزاد» به کارگردانی پدرش بازی می‌کند ولی این مزیتی جهت او ندارد و حتی با سخت‌گیری بیشتری روبه‌رو است.

فتحی که بازی در سینما را با فیلم پدرش شروع کرده، راجع به سخت گیری هایی که پدر در کار داشته نیز گفت: به من خیلی سخت تر از بازیگرهای دیگر می گرفتند! شاید تمام فشارهای دیگری که ممکن بود وجود داشته باشد، در پلان های من برخورد می شد و دقیقا جهت من همین طور بوده که من را زیاد دعوا می کردند!

امیرحسین فتحی بازیگری را با فیلم «کیفر» به کارگردانی حسن فتحی شروع کرده و بعد از آن در فیلم «پریناز» که به تازگی برطرف توقیف شده، بازی کرد. وی در کارنامه کاری خود در فیلم هایی همچون «شاهگوش»،«پرده نشین»، «مزارشریف» و«آخرین بار کی سحر را دیدی؟» نیز حضور داشته است.

بازیگر «شهرزاد» از سختی‌های بازی در نقشی پر رمز و راز گفت

واژه های کلیدی: سریال | سریالی | مجموعه | بازیگر | استفاده | بازیگری | تفاوت سنی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog