سانسور اروپا انگلیس انگلیس تاثیر گذار

سانسور: اروپا انگلیس انگلیس تاثیر گذار بین الملل ترزا می نخست وزیر انگلیس نخست وزیر ژاپن

گت بلاگز اردبیل تولید 58 هزار تن دانه های روغنی در استان اردبیل

رئیس شرکت جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: 58 هزار تن دانه های روغنی در استان در امسال تولید می شود.

تولید 58 هزار تن دانه های روغنی در استان اردبیل

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، عدیل سروی در جلسه اولویت بندی های رونق بخش کشاورزی استان افزود: کشت دانه های روغنی را جایگزین محصولاتی کرده ایم که نیاز آبی آنها بالاست و امسال سطح زیر کشت این محصولات نسبت به سال های گذشته زیاد کردن یافته است.

وی گفت: زیاد کردن سطح زیر کشت و تولید انواع محصولات دانه های روغنی از جمله سویا ، کلزا ، بادام زمینی ، آفتابگردان و پنبه در این استان مورد توجه قرار دارد.

رئیس شرکت جهاد کشاورزی استان اردبیل اظهار کرد: محصول کلزا جز محصولات دانه روغنی بوده که حدود 40 درصد از دانه آن را روغن تشکیل می دهد و توسعه کشت این محصول در استان اردبیل اقدامی موثر در پویایی بخش کشاورزی و خودکفایی استان در حوزه اقتصاد و اشتغال است.

تولید 58 هزار تن دانه های روغنی در استان اردبیل

سروی همچنین ارتقا و تولید محصولات استاسی و استراتژیک استان ، توسعه کشت و فرآوری گیاه های دارویی ، توسعه باغ ها در اراضی شیب دار و تجهیز و نوسازی پرورش زنبور عسل و صنایع فرآوری آن ، زیاد کردن ظرفیت ذخیره سازی و برند سازی حداقل 10 درصد محصولات کشاورزی استان را از برنامه های اولویت دار این شرکت ذکر کرد.

وی افزود: بااهمیت ترین برنامه های اجرایی بخش کشاورزی استان در جهت ارتقای بهره وری در امسال توسعه روش های نوین آبیاری در سطح 42 هزار هکتار و اجرای طرح اصلاح الگوی گشت با تاکید بر محصولات پربازده ، صادرات محور و با نیاز آبی کم مثل کشت زعفران ، بادام زمینی ، موسیر ، پسته ، عناب و انواع گیاه های دارویی است.

رئیس شرکت جهاد کشاورزی استان اردبیل در ادامه اظهار کرد: تولید محصولات با نظر دانش بنیان و صادرات محور از دیگر اهداف بنیادین این شرکت است که زیاد کردن در واحد سطح و زیاد کردن کیفیت محصولات تولیدی را در برنامه کاری خود دارد.

رئیس شرکت جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: 58 هزار تن دانه های روغنی در استان در امسال تولید می شود.

انتهای پیام/ع

عبارات مهم : انواع

واژه های کلیدی: انواع | اردبیل | برنامه | صادرات | محصولات | کشاورزی | اردبیل | دانه های روغنی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog