سانسور اروپا انگلیس انگلیس تاثیر گذار

سانسور: اروپا انگلیس انگلیس تاثیر گذار بین الملل ترزا می نخست وزیر انگلیس نخست وزیر ژاپن

گت بلاگز لرستان هرگز روحیه انقلابی جایش را به روحیه سازش دهد ، مشروعیت جامعه و بالندگی انقلاب به ولایت فقیه و رهبری است

نماینده، ولی فقیه در استان لرستان گفت:مبادا روحیه انقلابی جایش را به روحیه سازش دهد، هرگز ارزش‌های انقلاب اسلامی زیر پا گذاشته شده است و حرام خدا حلال و حلا

هرگز روحیه انقلابی جایش را به روحیه سازش دهد ، مشروعیت جامعه و بالندگی انقلاب به ولایت فقیه و رهبری است

به گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از لرستان؛ مراسم بزرگداشت بیست و هشتمین سالگرد ارتحال ملکوتی بنیان گذار نظام مقدس جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران حضرت امام خمینی (ره) شامگاه یکشنبه در مصلی الغدیر شهرستان خرم آباد با حضور مسئولین استانی و عاشقان پیر خمین برگزار شد.
آیت الله میر عمادی در این مراسم ضمن گرامی داشت سالگرد ملکوتی امام و قیام ۱۵ خونین خرداد، گفت: ۲۸ سال است که مردم کشور عزیزمان ایران اسلامی در فراق امام راحل، راهش را ادامه می دهند، ۲۸ سال است که نام امام بر سر زبان ها است و در مسیر انقلاب اسلامی کشور عزیزمان ایران می درخشد، ۲۸ سال است که خلف صالح امام خمینی یعنی مقام معظم رهبری به عنوان حافظ و نگهبان دستاوردهای انقلاب این کشتی پرتلاطم را بهذسر منزل مقصود رسانده است.

عبارات مهم : سیاست

وی با ابراز اینکه امروزه دوست و دشمن همگی به پایداری و اقتدار نظام جمهوری اسلامی معترف هستند، گفت: راه و اندیشه امام ادامه دارد و تن ها کسی که توانسته است راه و خط امام را به خوبی و به دور از هرگونه تحریف و انحراف نگه دارد شخص مقام معظم رهبری بوده است و اجتماع امروز مردم ولایتمدار گواه بر این است که امام خمینی (ره) در دل مردم جای دارد.
نماینده، ولی فقیه در استان با اشاره به انواع نفس های انسان، افزود: خداوند متعال سه نفس را در وجود انسان قرار داده هست؛ اول نفس اماره که نفس هدایت کننده به سمت گناه و خطاست، دوم نفس لوامه که نفس سرزنش گر است و انسان را از گناه باز می دارد و در نهایت نفس مطمئنه که عالی ترین نفس در انسان است و جز خدا چیز دیگر ندارد و همه حرکات و سکنات جهت خداست.
وی افزود: امام خمینی (ره) شخصیتی است که از نفس مطمئنه برخوردار بوده اند و خدا در نظر ایشان بسیار بزرگ و غیر خدا در نظر او ناچیز و کوچک است و تمام ابر قدرت های شرق و غرب در نظر امام کوچک بود و امام جز خدا اندیشه ای نداشتند.
آیت الله میر عمادی دومین علامت نفس مطمئنه را تسلط بر خویشتن دانست و گفت: تسلط بر خویشتن به معنای غلبه بر هوای نفس است و امام کلام و عملی را جهت هوای نفس نگفت، ایشان در جهاد اکبر همواره پیش تاز بودند.
وی علامت دیگر نفس مطمئنه را مرعوب نشدن در برابر دشمن های بیرونی معرفی کرد و افزود: امام خمینی (ره) در هیچ یک از مراحل زندگی در برابر هیچ کسی جز خداوند متعال سر تسلیم فرود نیاورد؛ امام آن چنان با نیرومند و با اراده به میدان آمد که دل همه ابرقدرت ها و استکبار جهانی را به لرزه درآورد.
نماینده، ولی فقیه در استان لرستان، گفت: کار امام خمینی (ره) ایجاد تحول در عرصه های متفاوت بود، امام فردی انقلابی بود که که در عرصه سیاست و حکومت تحول ایجاد کرد؛ تحولی که در هیچ کجای تارخ قابل مشاهده نیست.
وی در ادامه گفت: امام خمینی (ره) نظریه جدایی دین از سیاست را جهت هر لحظه کنار گذاشت و مسئله سیاست عین دیانت و دیانت عین سیاست را بر کرسی حکومت نشاند، امام هم چنان در عرصه سیاست حومتتوانست حکومت ۲۵۰۰۰ ساله شاهنشاهی را سرنگون و نظام مقدس جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران را بنا نهد.
حجت الاسلام میر عمادی با بیان اینکه امام خمینی (ره) توانست اصل ولایت فقیه را در جامعه پیاده کند گفت: امروزه مشروعیت جامعه و بالندگی انقلاب به ولایت فقیه و رهبری هست؛ در نظام ولایی مشروعیت هر کسی به امضای رهبری است و اگر تنفیذ رهبری نباشد مشروعیتی وجود ندارد و اگر قوای مسلح و نهادهای حکومتی اطاعتی از نظام اسلامی دارند به خاطر مشروعیتی است که از سوی، ولی فقیه آمده است.
وی ادامه داد: در عرصه اجتماع نیز امام راحل معنویت و ارزش های والا را در جامعه حاکم کرد، اگر جوانان با اشاره امام به میدان رفته و از جان خود گذشته اند به این علت بوده که امام خمینی (ره) منادی ارزش ها و اسلام ناب محمدی بوده است.
امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه امام خمینی (ره) ابراهیم بت شکن بود که بت های طاغوتی را به زیر افکند گفت: امام راحل رویکرد انسان معاصر را به سمت معنویت کشاند و قدرت های باطل و مادی را تضعیف کرد؛ منافقین و منحرفین و سر سپرده ها نزد امام جایگاهی نداشتند و به معنای واقعی امام بت شکن و طاغوت شکن بود.
آیت الله میر عمادی گفت: اگر امروز امام راحل محبوب دل هاست به علت روحیه انقلابی وی بوده است نه روحیه سازش و تسلیم، و لذا مسئله حفظ انقلاب اسلامی مهمترین مسئله امروز جامعه اسلامی است.
وی ادامه داد: هرگز روحیه انقلابی جایش را به روحیه سازش دهد، هرگز ارزش های انقلاب اسلامی زیر پا گذاشته شده است و حرام خدا حلال و حلال خدا حرام شمرده شود.
نماینده، ولی فقیه در استان با بیان اینکه امام خمینی (ره) خدمت به مردم را بالاترین افتخار خود دانستند و افزودند: امام خمینی (ره) خدمت به مردم را جایگزین آقایی کردن به مردم و راحت زیستی مسئولان را جایگزین خوی اشرافی گری کرد و هرگز امروز مسئولین ما به سمت اشرافی گری رفته و خدمت به مردم را فراموش کنند.
وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر روحیه انقلابی گری گفت:روحیه انقلابی گری یعنی تکیه بر ارزش های دینی، یعنی تکیه بر توان و ظرفیت های داخلی، یعنی اعتماد به نسل جوان و اعتماد به داشته های خویش، یعنی حفظ عزت و حکمت در سیاست خارجی و در نهایت یعنی خدمت خالصانه به مردم و حاکمیت عقلانیت.
امام جمعه خرم آباد با بیان این عنوان که استمرار انقلاب اسلامی به حفظ روحیه انقلاب گری است اظهار کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دشمن های از هیچ گونه توطئه و شیطنتی فروگذار نشده اند و لذا وظیفه ما این است که در این شرایط سخت و حساس متحد و منسجم پشت سر ولایت فقیه ایستاده و از ارزش ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی تا پای جان دفاع کنیم.
وی با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) منشاء بیداری اسلامی در دنیا است ادامه داد: خدای متعال را شاکریم که هنگامی که انتخاباتی در کشور عزیزمان ایران برگزار می شود بیش از ۴۱ میلیون نفر شرکت می کنند و این یعنی تائید نظام و رهبری؛ یعنی ایستادگی پای انقلاب و استمرار راه امام و این یک الگو جهت تمام جهانیان در جهت استقامت بر ارزش های دینی حاکم بر کشورشان است.
انتهای پیام/د

واژه های کلیدی: سیاست | اسلامی | انقلاب | انقلابی | امام خمینی | جامعه اسلامی | بیداری اسلامی | مقام معظم رهبری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog