سانسور اروپا انگلیس انگلیس تاثیر گذار

سانسور: اروپا انگلیس انگلیس تاثیر گذار بین الملل ترزا می نخست وزیر انگلیس نخست وزیر ژاپن

گت بلاگز کهگیلویه و بویراحمد ضرورت تکمیل تصفیه منزل اضطراری یاسوج

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد گفت: تکمیل و بهره برداری از طرح تصفیه منزل اضطراری یاسوج در اولویت این شرکت هست.

ضرورت تکمیل تصفیه منزل اضطراری یاسوج

به گزارش گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان ازیاسوج ؛میزان مصرف آب آشامیدنی به ازای هر نفر در شبانه روز در کهگیلویه و بویراحمد 30 درصد زیاد از میانگین کشوری است و این امر تأمین آب مشترکان را در فصل گرما به خاص در چند شهر از جمله یاسوج دچار مسئله می کند.

سید علی لدنی نژاد اظهار داشت: این طرح با 150 میلیارد ریال اعتبار در حال اجراست و از محل سفر مدیر جمهوری نیز 100 میلیارد ریال اعتبار مصوب دارد.

عبارات مهم : اعتبار

رئیس جمهوری و هیات دولت روزهای 24 و 25 مرداد 95 به کهگیلویه و بویراحمد سفر کردند.

وی اظهار کرد: با ساخت این طرح در فاز اول 200 لیتر بر ثانیه و فاز نهایی 300 لیتر آب بر ثانیه از رودخانه بشار برداشت خواهد شد.

لدنی نژاد اظهار داشت که طرح آب رسانی به شهر «مادوان» و روستاهای حومه غربی یاسوج از محل رودخانه تنگ کبوتری با 90 میلیارد ریال اعتبار در حال اجراست و از محل سفر مدیر جمهوری به این طرح 50 میلیارد ریال اعتبار تخصیص داده شده است یافته هست.

وی اظهار کرد که دبی آب این طرح آب رسانی که اجرای آن در چند فاز در دست برنامه ریزی و یا در حال اجراست، حدود 200 لیتر بر ثانیه هست.

مدیرعامل شرکت آبفای شهری کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد که ساخت مخزن 2 هزار و 500 مترمکعبی منطقه ‘بنسنجان» یاسوج با نشانه تأمین و مدیریت آب این منطقه با 40 درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجراست و تکمیل این طرح اولویت دار 15 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

وی گفت که ساخت مخزن یک هزار مترمکعبی آب آشامیدنی شهر «لنده» با 70 درصد پیشرفت فیزیکی و خط انتقال سه کیلومتری 10 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

لدنی نژاد اظهار کرد که اجرای طرح رسوب گیری و بهسازی شبکه آب آشامیدنی شهر سوق از دیگر طرح های اولویت دار این شرکت بیش از 30 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد گفت که جهت تکمیل و بهره برداری از طرح های تصفیه فاضلاب در شهرهای متفاوت استان سه هزار و 600 میلیارد ریال اعتبار نیاز هست.

وی اظهار کرد که تکمیل تصفیه منزل ‘سی سخت ‘مرکز شهرستان 42 هزار نفری دنا و تصفیه منزل شهر ‘چرام ‘ مرکز شهرستان 33 هزار نفری چرام از دیگر طرح های اولویت دار این شرکت هستند.

شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد 152 هزار یکسان آب و 35 هزار یکسان فاضلاب دارد.

میزان مصرف آب شرب شهری به ازای هر نفر در شبانه روز در این استان 170 تا 180 لیتر است و این در حالی است که میانگین مصرف آب در کشور 120 تا 150 لیتر هست.

30 درصد شبکه فرسوده آب شهری کهگیلویه و بویراحمد جهت بازسازی به 650 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.


انتهای پیام/ش

واژه های کلیدی: اعتبار | فاضلاب | کهگیلویه و بویراحمد | کهگیلویه و بویراحمد | آب و فاضلاب | تصفیه خانه |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog